Освітній процес

педагогічний персонал
обслуговуючий персонал
11

Заклад дошкільної освіти повністю укомплектований педагогічними кадрами: директор – 1, вихователь-методист – 1, вихователів - 8 , музичний керівник – 1, асистенти вихователя – 2. Усього педагогів – 13.

Освітній рівень педагогів: 4 вихователів мають відповідну вищу дошкільну освіту, 8 вихователів – повну вищу освіту, 1 педагог має середню спеціальну освіту.

Робота закладу дошкільної освіти №2 смт. Великий Березний спрямована на:
  • забезпечення різнобічного розвитку дитини дошкільного віку відповідно до її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб;
  • формування у дитини дошкільного віку моральних норм, набуття нею життєвого соціального досвіду.
Метою роботи ЗДО №2 є:
  • забезпечення гармонійного розвитку особистості дитини, її фізичного та психічного здоров’я;
  • орієнтація на загальнолюдські та національні цінності;
  • виховання ціннісного ставлення до природного й соціального довкілля, до себе;
  • формування механізмів соціальної адаптації та творчого втілення в умовах життя в товаристві незнайомих дітей та дорослих;
  • збагачення знань дітей необхідною якісною інформацією та гнучке реагування на сучасні соціокультурні запити.

Зусилля педагогічного колективу спрямовано на виконання наступних завдань:
  1. Виховання національно-патріотичних почуттів дошкільників відповідно до завдань Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, акцентуючи увагу на підвищення згань про природу рідного краю.
  2. Формування життєвої компетентності дошкільників відповідно вимог Державного стандарту дошкільної освіти через формування знань, навичок та цінностей здорового способу життя.
  3. Здобуття знань шляхом проведення дослідно-експериментальної діяльності.

ЗДО №2 «Берізка» працює за програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля».

Методична робота з педагогічними кадрами у 2022/2023 навчальному році була спрямована на підвищення професійного рівня педагогів.

Вид діяльності
Планова кількість
педагогів
Фактична кількість
педагогів
1.
Атестація
1
2.
Курси підвищення кваліфікації
3
3.
Самоосвіта
4.
Участь у роботі творчої роботи
10
5.
Участь у проведенні методичних заходів (семінари)

6.
Взаємовідвідування занять
13

Важливе місце у системі методичної роботи з педагогами посідали педагогічні години, які проводилися щочетверга, на яких розглядалися питання, як теоретичного, так і практичного характеру. Це і навчально-методичне консультування педагогів, огляд новинок періодичної літератури, «круглі столи», майстер-класи, звіти про проходження педагогами курсів підвищення кваліфікації, про самоосвіту, дискусії, тощо.

Спрямовуючи освітній процес на виконання річних завдань, адміністрацією закладу сплановані та проведені протягом навчального року такі форми методичної роботи, як засідання педагогічних рад: «Виховання національної свідомості дошкільників», «Формування знань, навичок та цінностей здорового способу життя дошкільників», «Підсумки роботи ЗДО №2 «Берізка» за 2022/2023 навчальний рік».

Теоретико-практичні семінари

• «Національно-практичне виховання дітей дошкільного віку через набуття ними знань про природу рідного краю».
  • «Формування знань, навичок та цінностей здорового способу життя»
  • «Дослідно-експериментальна діяльність дошкільників».

Засідання творчої групи ЗДО №2

• «Завдання, напрямки, тематика роботи творчої групи»;
  • «Національно-патріотичне виховання дошкільників»;
  • «Дослідно-експериментальна діяльність в ЗДО»;
  • «Готовність дошкільників до навчання в школі».

Консультації (планові та позапланові).
З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки колективу придбано новинки методичної літератури, наочні матеріали, розвивальні та дидактичні ігри, періодичні видання: «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», «Дошкільний навчальний заклад», «Вихователь-методист дошкільного закладу», «Методична скарбничка вихователя», «Практика управління дошкільним закладом», «Музичний керівник», які шляхом самоосвіти педагоги опрацьовували протягом навчального року; виготовлено власноруч лепбуки, атрибути, розвиваючі книжки, картотеку дидактичних, рухливих, сюжетно-рольових ігор, роздатковий матеріал для занять.        (Додаток 1).